Aktivity od jara do podzimu

Ubytuj se  Relaxuj  Buď aktivní  Bav se a Nespěchej

Aktivity Modřínová archa

Turistika, kola, wellness

Užijte si pohodovou dovču v komfortním apartmánu v krásné přírodě Jeseníků.

Z Karlova, Staré a Nové Vsi se můžete vydat po značených turistických trasách s různou obtížností, podniknout túru naučnými stezkami po hřebenech světem horských luk nebo jesenických kotlin.

Na cyklotrasy 6161 a 6142 se můžete napojit v blízkosti Modřínové Archy a projet si známé i méně známé části Jeseníků.

Zrelaxovat můžete ve Wellness centru v Bruntále, kde jsou plavecký bazén a relaxační bazén se sladkou vodou, stometrový krytý tobogán, parní sauna a mokrý bar.

 

Tipy na výlety

V půlhodinové dojezdové vzdálenosti je řada cílů, kam se stojí za to podívat:

1. Naučná stezka Bílá Opava

Vydejte se k vodopádům Bílé Opavy, naučná stezka je vhodná pro děti od pěti let. Bílá Opava pramení na jihovýchodním svahu Pradědu a vine se podél celé trasy. Začátek stezky je v Karlově Studánce a na Barborku se dostanete po upravené stezce skalnatým kaňonem porostlým horskými smrky a klečí. Zpět můžete buď stejnou trasou, nebo dojít na nedalekou Ovčárnu a svézt se do Karlovy Studánky autobusem.

2. Cyklovýlet na Slezskou Hartu

Vydejte se po cyklostezce 6161 k vodní nádrži Slezská Harta na řece Moravici. Členitá cyklostezka vede přes okolní vrchy, mj. vrcholy vyhaslých sopek Velký Roudný a Malý roudný. Cestou zpět se zastavte v Bruntále v Pivovaru Hasič.

3. Naučná stezka Po hřebenech horských luk

Krásná jesenická procházka po travnatých pláních ve výšce více než 1000 metrů nad mořem je pro vyznavače vysokohorské turistiky. Dvanáctikilometrová trasa s dvanácti zastaveními začíná v sedle Skřítek, kam dojedete autem a končí na Ovčárně, kam dojdete přes Velký Máj a Vysokou Holi.

4. Vycházka na Rabštejn

Na patnáctikilometrový vycházkový okruh vyrazíte z parkoviště u Skřítku a cestou narazíte na mnoho skalních útvarů v Hanušovické vrchovině. Po celý rok jsou z některých zastavení na výletě krásné výhledy do okolní krajiny. Zhruba uprostřed trasy se můžete zastavit na oběd na horské chatě Rabštejn.

5. Express bikepark Malá Morávka - Karlov

Express Bikepark nabízí čtyři trasy různé obtížnosti - černou a červenou pro zkušené bikery, modrou pro začínající a rodinnou pro děti.

 

Podívejte se na orientační polohu jednotlivých tipů v níže uvedené mapě.


Modřínová Archa jsou apartmány v Jeseníkách s příběhem.
Modřínová Archa je loď, na které můžete plout v každém ročním období.
Modřínová Archa je místo, kde se snoubí pohoda, relax a sportovní aktivity v krásném prostředí Jeseníků.

Srdečně Vás zve Marek Novotný

Hotel v Olomouci

Nahoru